סיימתם את השירות הצבאי? החלטתם שהגיע הזמן להשתלב בלימודים אקדמיים או בקורס מקצועי שיקנה לכם מקצוע והרבה ידע חשוב שיוכל לעזור לכם בהמשך? רוצים אולי לעשות הסבה מקצועית ולהשתלב בעולם ההייטק? אם עולם ההייטק מעניין אתכם ואתם רוצים ללמוד מקצוע מכניס, כדאי לכם לחשוב על לימודי qa. לימודים אלה מוצעים כיום על ידי מסגרות לימודיות שונות, והם כוללים הכשרה ברמה גבוהה ובעיקר גם הזדמנות לקחת חלק בהצלחה ולהשתלב בחברות הייטק מובילות. אז תוהים למה כדאי ללמוד qa? כל הסיבות לבחור במקצוע המאתגר הזה – במאמר שלפניכם אפשרות להשתלב בקלות רבה יותר בתחום ההייטק.

בוגרי לימודי qa יכולים להשתלב בקלות רבה יותר בחברות הייטק שונות, בהשוואה לבוגרי לימודים בתחום אחר. אף על פי שהדרישות הן קשוחות ולא תמיד קל להתקבל למשרה הנחשקת, הביקוש לבוגרים כאלה – בעלי ידע והכשרה רלוונטית – הוא גבוה. הדבר נכון במיוחד כשמדובר בבוגרי תואר ראשון רלוונטי או בבוגרי קורס qa מקצועי המוצע על ידי מסגרת לימודית מובילה ונחשבת בתחומה. 

שכר אטרקטיבי

בוגרי לימודי qa המעוניינים להשתלב כבודקי תוכנה בחברות הייטק שונות ייהנו משכר גבוה יחסית, גם אם הם חסרי ניסיון וגם אם אין להם תואר בתחום. אמנם השכר ההתחלתי לבוגרי לימודי qa חסרי תואר עשוי להיות ממוצע, אולם תוך פרק זמן קצר זוכה השכר לקפיצה גבוהה והופך לאטרקטיבי הרבה יותר. זו בדיוק הסיבה בעטיה רבים בוחרים לעבוד בתחום זה, גם ללא השכלה אקדמית רלוונטית אלא רק עם תעודת גמר של קורס מקצועי בתחום. מעבר לכך, ישנם גם התנאים הנלווים לעובדים מעבר לשכר עצמו, המהווים כשלעצמם מוקד משיכה לרבים: תנאים סוציאליים טובים, קרן השתלמות, ביטוח מנהלים או קרן פנסיה, חדר אוכל מושקע, ארוחות ערב,  ימי כייף במסגרת החברה ופעילויות שונות ועוד. 

אפשרויות הקידום

בודקי תוכנה נהנים מאפשרויות קידום רבות יותר, ההופכות את המקצוע ואת הלימודים עצמם לנחשקים מאד. בודקי תוכנה יכולים להתחיל לעבור בחברה מסוימת כבודקי תוכנה ידניים, ובהמשך לעבור לעבודה כבודקי תוכנה אוטומטיים. הקידום לו הם זוכים יהיה לרוב בתוך החברה בה הם עובדים, כך שגם המעבר מתפקיד לתפקיד יהיה פשוט ומהיר הרבה יותר. מסיבה זו כדאי, כבוגרי לימודי qa, לבדוק מול החברות השונות בהן מחפשים משרות רלוונטיות, מהן אפשרויות הקידום ואילו תפקידים עומדים לרשות בוגרי לימודים אלה במהלך השנים. 

הביקוש

בכל חברת הייטק אפשר למצוא כיום צורך בבודק תוכנה. הביקוש לבודקי תוכנה הוא גדול מאד וכל בוגר לימודי qa ימצא בקלות רבה משרה פנויה ולו כדי לצבור ניסיון עד שיאתר משרה בכירה או משרה מעניינת ומאתגרת הרבה יותר עבורו. מצד שני, בהשוואה למהנדסי תוכנה, למשל, הביקוש הוא נמוך יותר, אך עדיין גבוה מספיק כדי להפוך את התחום לכדאי הרבה יותר בהשוואה לתחומי לימוד אחרים. 

תנאי הקבלה ללימודים

באשר ללימודים עצמם, מי שבוחר ללמוד את התחום יגלה שקיימים בשוק לא מעט קורסים רלוונטיים, בהם אפשר לקחת חלק ולקבל את כל הכלים הנדרשים לשם ביצוע התפקיד. תנאי הקבלה לקורסים אלה אינם מחמירים ולכן הם יכולים להתאים לרבים. באופן כללי מדובר בדרישה ל-12 שנות לימוד, לידע בשפה האנגלית וכמובן – להיכרות עם מערכות הפעלה ועם המחשב עצמו. ישנן מסגרות לימוד המקיימות עם המועמדים גם ראיון קבלה, כדי לבחון את מידת התאמתם למסגרת עצמה ולתחום הלימודי המדובר. 

לסיכום

ניתן להבחין כי מדובר בלימודים בעלי יתרונות רבים, לימודים המאפשרים לבוגריהם לקחת חלק בחברות מובילות, להתקדם בקלות רבה יותר וגם ליהנות מתנאים טובים. הדרישה לבוגרי לימודי qa היא גבוהה יחסית וישנה הזדמנות להיחשף לאתגר רב, המהווה חלק בלתי נפרד מהתחום. 

המדריך המלא לבודק התוכנה המתחיל

ב-QA Experts כתבנו את המדריך המקיף בארץ למעוניינים ללמוד בדיקות תוכנה
52 עמודים עם כל האינפורמציה שתצטרכו 
+בונוס!
מדריך מפורט אודות צבירת ניסיון ועבודה כבודק תוכנה עצמאי

רוצה לקבל את המדריך?

דילוג לתוכן