טיפ #5: אל תסמוך על מבחנים קודמים!

תלמידי ISTQB חושבים שהם יכולים לעבור את המבחן על ידי ביצוע מבחנים קודמים שניתנים להורדה באינטרנט ללא כל הכנה.

זה לא נכון.

פתירת מבחנים קודמים יכולה לעזור לך להבין את דפוס השאלות או לשפר את הבטחון העצמי שלך מעט, אך לעולם אל תסמוך עליהם. אתה לא יכול לעבור את המבחן על ידי פתירה של מספר שאלות אקראיות. אין צורך להוסיף גם שישנם מבחנים באינטרנט שפתורים בצורה שגויה, מה שעלול לבלבל אותך.

מה שאני ממליץ במקום הוא לפתור את השאלות בספר. הספר מציע שאלות שנמצאות בכל פרק. השאלות הללו הרבה יותר יעילות מהשאלות שנמצאות במבחנים באינטרנט. אתה יכול לפתור את שאלות לדוגמא שמוצעות על ידי ISTQB.

טיפ #6: הבן את מבנה המבחן

מבחן ברמת הבסיס יכול להיעשות באינטרנט או שתוכל לגשת ולבצע אותו בכתב. המבחן מכיל 40 שאלות אמריקאיות. אחוז העוברים בו הוא 74%. אתה צריך 26 תשובות נכונות כדי לעבור אותו. החלק הטוב ביותר הוא שאין בו סימון שלילי על שאלות שגויות.

הבן את אופן ההפצה של השאלות בכל רמה קוגניטיבית. התרכז בשאלות K1. אתה מקבל 50% מהשאלות מ-k1 שהן שאלות קצרות וקלות יותר לפתירה לעומת שאלות מכל רמה קוגנטיבית אחרת. אל תטעה לעולם בפתירה של שאלות K1. זה מגדיל בקלות את הסיכוי שלך לעבור את מבחן ה- ISTQB.

הבן כיצד השאלות הללו מופצות בכל פרק מהדיאגרמה למטה. אתה יכול לרכז את מאמציך על פרקים חשובים יותר ולא לבזבז את הזמן על פרקים שבהם יהיו רק מספר קטן של שאלות. זה לא אומר שאתה חייב לדלג על חלק מהפרקים, אך התרכז בפרקים עם משקל גדול יותר קודם.

זכור לא לדלג על אף פרק אם אתה רוצה לעבור את המבחן. הטבלה למטה תעזור לך לנתח את השאלות בכל רמה קוגנטיבית בכל פרק.

טיפ #7: רשום הערות, ערוך ולמד

רשמו הערות ורעיונות חשובים מהספר ומהסילבוס. כתיבה לא רק עוזרת לכם ללמוד טוב יותר, אלא גם לעדכן דברים שכבר למדתם.

למוח שלכם יש 3 סוגים של תאי זכרון: קול, ראייה והרגשה. הסוג הטוב ביותר של למידה קורה כשאתם משתמשים בכל השלושה באותו הזמן. כשאתם כותבים, אתם רואים את המילים, אתם אומרים אותם בלב כשאתם כותבים אותן, ואתם משתמשים בחושי התנועה כשאתם כותבים אותם על דף נייר. אנשים זוכרים רק 20% מהמידע שהם קוראים לאחר 24 שעות. אז רענון של החומר הוא כלי מפתח שיבטיח שמה שאתם קוראים לא יישכח.  במקום להשתמש במרקר או לסמן קו תחתון בספר, אתם יכולים:

לרשום הערות

לייצר מפות חשיבה

לשנן בעל פה את מה שבדיוק קראתם ולבחון את עצמכם

אם אתם לומדים עם קבוצה, אתם יכולים לנסות גם להתאמן בלימוד החומר שלמדתם איתם.

פילוסופ רומני בשם סנסה אמר "כשמלמדים, לומדים".

לימוד אחרים היא דרך נפלאה להבין ולזכור את ההערות שלכם. אתם לומדים טוב יותר וזוכרים טוב יותר כשאתם מלמדים מישהו מה שלמדתם.

טיפ #8: שימו לב

שמרו על עיניים פקוחות למילים כמו "לא" ו"לעולם" בשאלות או שתטעו בשאלות פשוטות. אותו דבר לגבי אפשרויות הבחירה שלכם. השאלות שנשאלות בהסמכות ISTQB מוצגות באופן שבו כל האפשרויות דומות אחת לשניה. קראו את השאלה לפחות פעמיים לפני שאתם מסמנים את התשובה.

טיפ #9: נתקעתם עם שאלה? אל תדאגו, פשוט דלגו!

זכרו שכל שאלה מכילה תשובה אחת נכונה. אל תבזבזו זמן בלמצוא תשובה לשאלות הקשות. אתם יכולים לשמור אותן בצד ולנסות לפתור אותן לאחר שהשלמתם את השאלות הפשוטות והקלות יותר. אין שום הגיון בלנסות לענות על השאלות לפי הסדר. הייתי ממליץ להתחיל מהשאלות הקלות יותר קודם.

טיפ #10: אזהרה לנבחנים באינטרנט

למבחנים באינטרנט, ינתנו לכם דפי עזר. אתם צריכים לסמן את התשובות בדפים הללו כדי שיהיה גיבוי למבחן שלכם במקרה של בעיות טכניות. הרבה משתתפים מתעלמים מזה. בבקשה זכרו לסמן את התשובות בדף, זה מציל חיים!  במקרה שלי, כששלחתי את התשובות הייתה בעיה באינטרנט ובום! האינטרנט התנתק.

הייתי חייב לסמן את כל התשובות שוב ב- 10 דקות. אם לא הייתי ממפה את התשובות שלי בדף העזר, הייתי בבעיה רצינית. אל תילחצו אם אותו דבר קורה לכם, הירגעו וסמנו את התשובות על פי דף העזר וודאו שסימנתם הכל לפני שאתם לוחצים על "שלח".

טיפ #11: השתמש באפליקציה ISTQB Test Mentor

הכנתי מספר שאלות מאתגרות לקבוצה שלי כשהתכוננו למבחני ה- ISTQB בשנה שעברה. השאלות הללו ממש עזרו ל- 2 קבוצות בחברה שלי לעבור בהצלחה את המבחן. מכיוון שהשאלות הללו היו מאתגרות, הן ממש דחפו את הקבוצה לביצועים טובים יותר, והם מצאו את עצמם לומדים את הספרים בצורה חזקה יותר לפני המבחן מכיוון שהם ידעו שהפרטים הקטנים ביותר עלולים לעלות במבחן. רציתי לחלוק את השאלות האלה עם הקהילה. כתוצאה מכך, יצרו את האפליקציה הזו לאנדרואיד עם הכוונה לעזור לשואפים ל- ISTQB.

האפליקציה נקראת ISTQB Test Mentor.

ISTQB Test Mentor מספקת מבחני דמה/מבחנים לדוגמא, בחנים מבוססי פרקים, מילון מונחים ולינקים שימושיים להכנות לISTQB -. אתם יכולים להשתמש באפליקציה הזו כדי לבחון את המוכנות שלכם להסמכה או לקחת בחנים מבוססי פרקים לאחר שאתם מסיימים לקרוא כל פרק (ספר הלמידה + סילבוס + מילון מונחים).

האפליקציה היא בחינם! אתם יכולים להשתמש בה על ידי הורדה של הלינק למטה:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.istqbtestmentor&hl=en

הנה אתגר קטן עבורכם:

באפליקציה הזו, יש יותר מ- 20 שאלות עבור כל פרק ומסגרת הזמן היא 30 דקות. אם אתם מקבלים יותר מ- 15 נקודות במבחנים הללו, החשיבו את עצמכם כמוכנים. ISTQB Test Mentor היא אפלקציה שמכילה יישומים אדירים כגון מילון מונחים, מבחני דמה, לינקים שימושיים ו "מצב הישרדות".

לסיכום

הנה לכם, מדריך מלא להכנה ומעבר של מבחן ההסמכה של ISTQB בניסיון הראשון. כמו שאמרתי בתחילת המאמר, למרות שהסמכות הן לא ההוכחה ליכולות שלכם, להיות בעל הסמכה מ- ISTQB הוא פלוס גדול לפרופיל המקצועי שלכם. יותר מזה, היא מראה רצינות לגבי בחירת הקריירה שלכם כבודקי תוכנה.

לחלק הראשון של המאמר:

11 טיפים שיעזרו לכם להתכונן ולעבר מבחן ISTQB ברמת בסיס בקלות (חלק 1)

דילוג לתוכן