אנשים אומרים ש"הפורומים כבר לא רלוונטיים" וזה מובן. בעקבות מהפכת הרשתות החברתיות כמו פייסבוק, טוויטר ולינקדאין זה לא מפתיע שפורומים כבר לא מקבלים את אותה התייחסות כמו פעם.

תקראו לי מיושן אבל חושב שפורומים עדיין רלוונטיים ומעניינים בגלל שהם אמצעי תקשורת והעברת ידע בין בודקי תוכנה.

במאמר הזה אני רוצה לשתף אתכם בפורומים טובים בתחום של בדיקות תוכנה שיש בהם הרבה מידע חשוב ושהם גם מקומות חשובים בשביל לשאול בהם שאלות ולשפר את האנגלית הטכנית ולכן חשוב להכיר אותם ולבקר בהם מדי פעם. 

#1: uTest Forum

אני מאוד מחבב את הפלטפורמה של uTest, במיוחד את הפורום שלהם. מה שגורם לי לחבב אותו במיוחד הוא העיצוב והמבנה הנוח וקל שלו לשימוש. כל מה שאתם צריכים לעשות זה לייצר משתמש חינמי ואתם יכולים להתחיל לשלוח את השאלות או לענות על שאלות שאתם יודעים את התשובות עליהן.

האתר הרשמי: https://www.utest.com/forums

#2: TESTHuddle Forum

פורום שמיועד לבודקי תוכנה אירופיים, מקום מעולה לחלוק את הידע שלכם בבדיקות תוכנה ולהכיר בודקי תוכנה אחרים. ככה הם מגדירים את עצמם: 

TEST (The EuroSTAR Software Testing) Huddle is a new online platform for software testers to meet with peers, access thought-leading content and to share and discuss their views on any aspect of software testing

למרות שהפורומים של TESTHuddle לא כמו הפורומים העמוסים בתעשיית בדיקות התוכנה, הקהילה שלהם מורכבת מבודקי תוכנה רציניים. חשוב לקרוא ולהבין את ההנחיות שלהם לפני שמתחילים לשאול שאלות. TESTHuddle גם שולחים הרבה מידע חיוני כמו Webinars ו – eBooks למייל. 

האתר הרשמי: https://testhuddle.com/forums

#3: QualityTesting Forum

הפורום של QualityTesting קיים משנת 2008 ונחשב לאחד מהפורומים המכובדים בתחום של בדיקות תוכנה. למעשה אתם יכולים למצוא הכל בפורום הזה. המענה לשאלות הוא מיידי ויש אופציה לצ'ט עם משתמשים אחרים.

האתר הרשמי: http://www.qualitytesting.info

#4: SoftwareTestingClub Forum

הפורום של SoftwareTestingClub מנוהל על ידי Rosie Sherry שהיא גם המייסדת של MinistryOfTesting.com. זאת המהות של הפורום:

The Software Testing Club is a global and professional community for software testers. We like to do great things for our community and we hope you can get involved

למרות שחווית המשתמש קצת מיושנת, יש דיונים עם הרבה בודקים שמדברים על נושאים עדכניים ורלוונטיים בבדיקות תוכנה.

האתר הרשמי: http://www.softwaretestingclub.com/forum

#5: LinkedIn Group

חלק ממכם לא תסכימו איתי שקבוצות לינקדאין הן סוג של "פורום" אבל על פי ההגדרה שלי של פורום (פורום הוא מקום/פלטפורמה שאפשר לדון בה, לשאול שאלות ולענות תשובות על שאלות), על פי ההגדרה הזאת קבוצות לינקדאין הן פורום מושלם. במידה מסוימת, הם הפורומים הטובים ביותר שכדאי להצטרף אליהם. למה? 

אם אתם לא מכירים את לינקדאין, לינקדאין היא הרשת החברתית העסקית הגדולה ביותר. מה שהופך את לינקדאין לשונה מפייסבוק וטוויטר היא העובדה שהרשת מיועדת רק למקצוענים.

יש שם הרבה קבוצות בתחום של בדיקות תוכנה אבל המועדפת ביותר עליי היא Software Testing and Quality Assurance group. הקבוצה מלאה במומחים בתחום של בדיקות תוכנה שמוכנים לעזור ולחלוק את הידע והניסיון שלהם.

אם אין לכם חשבון בלינקדאין, זה הזמן! ההרשמה ללינקדאין היא בחינם.

#6: SQA StackExchange

StackExchange היא רשת של יותר מ – 150 אתרים עם שאלות ותשובות שבתוכה יש תת אתרים שנבנו במיוחד עבור נישות ספציפיות כמו מתכנתים (StackOverflow.com), מומחי איי טי (SuperUser.com) ובודקי תוכנה. למרות שאני לא פעיל שם אני מכיר הרבה מקצוענים שמשתמשים באתרים ועונים על שאלות. אם אתם מכירים את הסגנון של StackOverflow אז לא תתקשו להבין ולהכיר את SQA StackExchange.

האתר הרשמי: http://sqa.stackexchange.com

 

#7: Quora

Quora נחשב לאתר מספר 1 בתחום של אתרי שאלות ותשובות (Q&A) בעולם. באתר אפשר למצוא כמעט את כל השאלות והתשובות עליהן.

אני יודע שהרבה אנשים לא ממליצים על Quora בשביל בדיקות תוכנה, אבל מהניסיון שלי Quora הוא מקום טוב לשאול שאלות ולקבל תשובות.

מה שמיוחד ב – Quora הוא שאם תענו על שאלה והתשובה שלכם תהיה קצרה מידי, התשובה לא תופיע בגלל שהמערכת *תחשוב* שהתשובה שלכם היא לא התשובה הטובה ביותר. במילים אחרות, Quora שמה דגש על איכות התשובות. 

האתר הרשמי: https://www.quora.com 

#8: ITCB

ITCB הינה העמותה הישראלית להסמכת בודקי תוכנה והנציגה הרשמית הבלעדית של ארגון ISTQB בישראל. לעמותה יש פורום פעיל בעברית שבו יש ייצוג לכל הנושאים שרלוונטיים לעולם הבדיקות הישראלי. באתר של העמותה יש מידע תאורתי רב ומידי פעם העמותה מפרסמת גיליון של מגזין עולם הבדיקות. 

האתר הרשמי: http://www.itcb.org.il/index.php?option=com_kunena&view=category&catid=1&layout=list&Itemid=379

מסקנות

יש לכם את הפורומים הטובים ביותר בתחום הבדיקות תוכנה שבהם בודקי התוכנה נמצאים.

אם אתם בודקים חדשים, אתם יכולים להרגיש קצת המומים מהמידע הרב.

אל תדאגו, אתם לא צריכים להצטרף לכל הפורומים האלה, מה שאתם צריכים לעשות הוא לעבור על כל הפורומים האלה ולבחור שתיים שלוש פלטפורמות שמעניינות אתכם ולהתחיל לעקוב אחריהן, אם יש לכם שאלות אני ממליץ מאוד להשתתף בהם ולשאול.

בהמשך, כשיהיה לכם ניסיון תתחילו גם לענות על שאלות.

תאמינו לי שאם תתמידו אתם תרגישו עד כמה ההצטרפות לפורומים יכולה לעזור לכם להפוך להיות בודקים טובים יותר… וכן, הפורומים עדיין חיים ורלוונטיים. 

המדריך המלא לבודק התוכנה המתחיל

ב-QA Experts כתבנו את המדריך המקיף בארץ למעוניינים ללמוד בדיקות תוכנה
52 עמודים עם כל האינפורמציה שתצטרכו 
+בונוס!
מדריך מפורט אודות צבירת ניסיון ועבודה כבודק תוכנה עצמאי

רוצה לקבל את המדריך?